Advent 2015

V Kmetiněvsi se v pátek rozsvítil Vánoční strom.

V páteční podvečer úderem 17,00 hod. nastal pro všechny obyvatele Kmetiněvse a i okolních obcí ten den správný a tolik očekávaný den kdy se nejen rozzáří stovkami žárovek přírodní vzrostlý smrk u Obecního úřadu,ale také oči všech dětí a i dospělců!

Již den před touto událostí , z které se stala v naší obci krásná tradice,nám přivezla firma Startproduction z Prahy pódim,které postavila\ a ráno nastoupila naše pracovní obecní četa pracovnic,která začala chystat a stavět venku vše potřebné pro tuto akci. Současně místní firma manželů Králových začala strojit pódium a osazovat světla a nakonec jsme osadili ozvučovací aparaturu,kterou si ještě v dopolední generálce děti stačily vyzkoušet. Pedagogové si dali záležet s přípravou rovněž a tak jsme všichni byli napjati jak vše v podvečer dopadne. Dopadlo to vše výborně! Lidí se sešlo mnoho dobře přes 220 a k tomu 70 dětí. Vše bylo připraveno a představení mohlo začít.

Celý program zahájil krátkým proslovem a přivítáním všech starosta Kvapil L.a pak již předal pódium dětem.Vše načaly ty nejmladší ,,školkové,, děti a pak se již na pódiu střídaly všechny ostatní se svými scénkami kterým dospělý diváci tleskali a rodiče a ostatní příbuzní malých umělců na ně byli právem pyšní,ba leckde se i oči zaleskly slzami. Na závěr měli všechny děti připravenou společnou písničku s našim vzácným hostem – zpěvačkou Míšou Noskovou.

Míša poté spustila ze svého repertoáru několik písniček a při závěrečné písničce si na pódium opět pozvala všechny děti včetně starosty. Po sakončení posledních tónů písničky Halelujah se celá obec ponořila do tmy a sborovým zvoláním všech dětí a Míši Noskové …Stromečku rozsviť se - .. se najednou rozzářil náš krásný přírodní 23m vysoký strom a všichni tomu zatleskali.

Po celou dobu se podávalo pro dospěláky ,,svářo,, do nádherných hrníčků s logem Kmetiněvse a rokem zcela zadarmo,dětem potom dětský punč.Bylo zde i mnoho pečiva,cukroví a hlavně spokojenosti s celou akcí. Také zde bylo možné zakoupit různé výrobky pedagogů- jako ozdob- a také mnoho věcí od Haničky Špinarové ze studia Hanah.

Závěrem je třeba říci,že celá akce se velice zdařila,patří se poděkovat především dětem a pedagogům z naší ZŠ a MŠ v Kmetiněvsi,všem těm kteří se zasloužili o překrásný a bezproblémový chod celé akce a také Obecnímu úřadu v Kmetiněvsi který vše zorganizoval.

Akce to byla opravdu povedená a krásná,měli jsme i profesionálního kameramana který vše podstatné zaznamenal a budou také CD,ale hlavně nikým jsme si nenechali ukrást tu naši nádhernou tradici Rozsvícení Vánočního stromu v Kmetiněvsi a rozsvítili jsme jej na rozdíl od některých tak jak jsme slíbili!

Již teď se všichni těšíme na další rozsvícení v příštím roce 2016 .

Kvapil Luděk

Starosta obce

  • Fotogalerie
ZPĚT NAHORU

Kontaktní informace

Obecní úřad Kmetiněves
Kmetiněves 17, 273 22 Hospozín
Úřad: 315 766 044
Starosta: 602 311 548
E-mail:  oukmetineves@tiscali.cz
Účetní: 315 766 044
 

Kontakty

Základní statistické údaje

ZUJ: 532479
Počet částí: 1
Katastrální výměra: 685 ha
Počet obyvatel: 281
Kanalizace: NE
Vodovod: ANO
Plyn: ANO

Více o obci

Firmy v naší obci

Farma Kmetiněves - č.p. 39
Gera, spol. s.r.o. - č.p. 37
Truhlářství Hampeis Jiří - č.p. 93
Hrnčíř Dalibor - č.p. 79
JK.EXPO, č.p. 32
ZŠ a MŠ Kmetiněves, č.p. 77
Procházka Jan, č.p. 6

Další firmy