Starosta obce Kmetiněves

Luděk Kvapil

Životopis Luďka Kvapila:

Narodil se v zemědělské rodině na den třetího výročí osvobození Československa, tedy 8. května 1948, v Horce nad Moravou v okrese Olomouc. Tam také začal navštěvovat základní školu. Po ukončení 3. třídy se musela jeho rodina přestěhovat do pohraničního města v Čechách - Vejprty. Od roku 1963- 67 studoval na Střední průmyslové škole stavební v Kadani.

V lednu roku 1968 byl povolán na vojnu k tehdejšímu tzv. železničnímu vojsku (neoficiálnímu pokračovateli útvarů PTP), kde setrval do července 1968. Osudové srpnové události prožil mimo území republiky, v Německu. Po návratu zpět do vlasti koncem srpna v roce 1968 začal pracovat ve stavebnictví a v tomto oboru působil prakticky až do svého odchodu do důchodu . Díky své práci se  přestěhoval do Kralup nad Vltavou ve Středočeském kraji, kde také poznal svou budoucí ženu, se kterou společně vychoval dvě dcery. Od roku 1975 bydlí v kladenském okrese a od roku 1994 v Kmetiněvsi, kde byl brzy po svém příchodu osloven svými sousedy, aby se aktivně zapojil do života v obci. V podzimních komunálních volbách v roce 1994 byl zvolen do funkce místostarosty obce a v roce 2006 do funkce starosty, kterou zastává až do současné doby.

V Kmětiněvsi byl za jeho působení ve funkci starosty kompletně zrekonstruován obecní úřad, dokončen vodovod, rozvod plynu,upraveny místní komunikace.

V poslední době se zde začíná rozvíjet i výstavba nových rodinných domů. Byla zcela zrekonstruována škola a pořízeno její nové vybavení, rovněž byla postavena mateřská škola. V roce 2010 byla z dotací vybudována ve škole i čistička odpadních vod a dětské hřiště. Mimo jiné dokázal opětovně oživit u občanů zájem o dění v obci díky organizaci rozmanitých akcí jako např. Mikulášská představení, konání dětských dnů ,rozloučení s prázdninami ve škole, adventní rozsvícení vánočního stromu atd. V poslední době se dostal do povědomí široké veřejnosti v celé České republice sepsáním tzv. Kmetiněvské výzvy, ve které žádal o přísnější tresty pro nezletilé pachatele brutálních trestných činů. Tato výzva našla v celé ČR širokou podporu a do dnešního dne ji podepsalo téměř 500 tisíc občanů.

Další informace

Mezi jeho záliby patři fotbal, kterému se dodnes aktivně věnuje. Rád cestuje a tráví volný čas s vnoučaty. Pan Kvapil nebyl nikdy členem KSČ ani jiné politické strany. Zastává konzervativní zásady a cení si tradičních hodnot jako je rodina.  

Jeho životním heslem je: „Co nemáš rád, nečiň jinému!“

  • Fotogalerie
ZPĚT NAHORU

Kontaktní informace

Obecní úřad Kmetiněves
Kmetiněves 17, 273 22 Hospozín
Úřad: 315 766 044
Starosta: 602 311 548
E-mail:  oukmetineves@tiscali.cz
Účetní: 315 766 044
 

Kontakty

Základní statistické údaje

ZUJ: 532479
Počet částí: 1
Katastrální výměra: 685 ha
Počet obyvatel: 281
Kanalizace: NE
Vodovod: ANO
Plyn: ANO

Více o obci

Firmy v naší obci

Farma Kmetiněves - č.p. 39
Gera, spol. s.r.o. - č.p. 37
Truhlářství Hampeis Jiří - č.p. 93
Hrnčíř Dalibor - č.p. 79
JK.EXPO, č.p. 32
ZŠ a MŠ Kmetiněves, č.p. 77
Procházka Jan, č.p. 6

Další firmy